Pracovní židle

Pracovní židle Vám pomáhá dobře a ve zdravém stylu zvládat dlouhodobé uvěznění Vašeho těla za pracovním stolem.

Většina lidí pracujících v kanceláři stráví na pracovní židli dlouhé hodiny, někdy i bez zdravotní přestávky. To je ale pro Vaše tělo velmi zatěžující a devastující. Pokud nejste schopni ovlivnit dobu sezení na pracovní židli, měli by jste alespoň vybrat pracovní židli takovou, aby Vašemu tělu co nejvíce ulevila a zabezpečila Vám tak zdravé sezení.

Ergonomie pracovních židlí

Pro opravdu dokonale zdravé sezení je nutný ergonomický tvar pracovní židle, který zajišťuje vhodnou podporu páteře a respektuje její přirozené zakřivení. Židle musí být dostatečně polstrovaná, potažená vhodným materiálem s vysokou prodyšností a vybavená kvalitní konstrukcí. I v tomto případě ale budete jedním z hlavních článků pro zdravé sezení právě Vy!

Dynamické sezení u pracovní židlePracovní židle

Správná a zdraví vyhovující pracovní židle musí umožňovat dynamické sezení. Dynamické sezení je takové sezení, při kterém máte možnost měnit polohu těla během Vaší práce za pracovním stolem, aniž by jste židli museli jinak nastavovat nebo se složitě přesunovat. Jediným Vaším pohybem můžete změnit sklon sedáku a opěráku do polohy, která Vám právě vyhovuje. Bude tedy jen a jen na Vás, aby jste toto dynamické sezení využívali a mysleli na své tělo a na změny jeho poloh jako na lék, který Vám pomůže předcházet bolestem páteře. Pracovní židle Vás bude sama k těmto pohybům nabádat a při každém Vašem sebemenším pohybu bude mít tendenci mírně měnit těžiště a ulevovat tak nejen bolavým zádům, ale také Vašim žilám, kterým změnou polohy tato židle umožní bezproblémový průtok krve.

 

Pokud je sezení na pracovní židli optimální pro Vaše tělo, budete pozitivně naladěni, budete mít více energie a vzroste Vaše produktivita práce. Při nesprávné volbě pracovní židle, člověk podvědomě věnuje spoustu času snahou najít správnou polohu těla při sezení a to se projevuje na jeho výkonu i náladě. Sezení na nevyhovující pracovní židli navíc s jednostranným zatížením jen některých svalů způsobuje bolestivé projevy, které pak mohou vést až k projevům chronickým.

Zdraví, zdraví a ještě jednou zdraví při práci

Uvědomte si, že zdraví je pro člověka to nejcennější co má a ve většině případů ve Vašem životě právě Vy a jedině Vy ovlivňujete jak dlouho si jej uchováte. Dodatečná náprava je někdy již zcela nemožná nebo finančně velmi nákladná.

Dbejte proto na své zdraví a pořiďte si takovou pracovní židli, která bude pro Vás co nejpohodlnější a zároveň bude splňovat podmínky pro Vaše zdravé sezení!