Židle

Počet produktů: 3

Kvalitní židle plní  nejen svou základní funkci, ale slouží ke správnému podpírání těla člověka. V sedě na židli trávíme velkou část svého života a často se tím dostáváme do pohodlných poloh, které mají nepříznivé účinky na zdraví člověka.
Některé dopady na zdraví mohou být dlouhodobé a nevratné.

Sortiment židle můjTrend

Obchod [židle můjTrend] se orientuje na prodej pracovních židlí pro kancelář i domov.

Velmi často jsou našimi zákazníky firmy, instituce a domácnosti. Dbáme na to, aby všechny židle které nabízíme byly vysoce kvalitní, pohodlné a vhodně doplňovaly interiér.

Rozdělení židlí

Židle se mohou rozdělovat podle typu použití židlí, některé jsou určeny pro sezení při práci, některé k sezení při stravování, jiný druh židlí je určen pro naše nejmenší. Každý tvar a nastavení židle by se mělo přizpůsobit typu použití.

Židle, které mají poměrně univerzální použití by bylo možné rozdělit na ergonomické židle a otočné židle. Tyto židle se dají využít u téměř každého typu stolů a také na různorodé práce. Specifičtější židle mohou být například stohovatelné židle a konferenční židle, které mají poměrně úzký okruh použití nejčastěji v zasedacích místnostech.

Podkategorie

 • Ergonomické židle

  Ergonomické židle podporují přirozené zakřivení páteře a byly vyvinuty pro Vaše pohodlné sezení. Jsou vhodné především pro ty, kteří tráví  sezením  u psacího stolu spoustu času.

  Ergonomická židle Vám nedovolí sedět ve shrbené poloze, která je jednou z hlavních příčin bolesti zad. Poskytne Vám ideální oporu, ve které se budete cítit dobře a i po dlouhém dni v kanceláři vstanete bez problémů a nebudete se cítit rozlámaní.

  Zdraví a ergonomické židle

  Bolesti v zádech jsou dnes nejčastějším zdravotním problémem, se kterým chodíme  k lékaři. Nepoužíváním ergonomické židle jednostranně zatěžujete svoji páteř, unavujete svalstvo a přetěžujete svoje klouby. Výsledkem bývají vleklé bolesti zad, případně i vadné držení těla. Při sezení na ergonomické židli aktivně posilujete Vaše zádové svalstvo.

 • Otočná židle

  Otočná židle je obdobou otočného kancelářského křesla, přestože komfort sezení může být v jejím případě o nějaký stupeň níže. Otočnou židli můžete pořídit za velice příznivou a dostupnou cenu. Mají výborné využití v kanceláři, kde je potřeba se často otáčet ke kolegům či měnit směr své pozornosti.

  V této kategorii otočných židlí již není pravidlem jejich vybavenost opěrkami rukou či ergonomický tvar. Naleznete zde židle střední a vyšší kategorie. V naší nabídce můžete vybírat různobarevné otočné židle, vyráběné v rozličných designech, umožňující i odlišný stupeň pohodlí.

 • Stohovatelné židle

  Stohovatelné židle jsou židle vhodné do jednací místnosti nebo pro zaměstnance, kteří tráví krátký čas v sedě. Výborná vlastnost stohovatelných židlí oproti klasickým konferenčním židlím je právě možnost stohování.

  Stohovací židle jsou uzpůsobené tak, aby do sebe lehce zapadly a byly tak skladovatelné v období nepoužívání.

  Židle mají velmi specifický design, který z důvodu funkčnosti stohování není možno příliš obměňovat. I přesto máme v naší kolekci stohovatelných židlí několik luxusních designů. Přesvědčte se sami, že stohovatelné židle nemusí vždy působit lacině, ale naopak, jejich odlehčený design může být skvělým doplňkem vašich moderních kanceláří nebo konferenčních místností.

 • Konferenční židle

  Konferenční židle se obvykle užívají v klasickém pracovním procesu, ale na rozdíl od kancelářských židlí nebo kancelářských křesel, nejsou konferenční židle využívány s tak velkým pracovním zatížením.

  Díky méně častému a většinou krátkodobému využití konferenčních židlí, nejsou u některých typů kladeny tak vysoké nároky na jejich pohodlí, ale pozornost výrobců je soustředěna především na design.

  V naší nabídce můžete nalézt jak standardní konferenční židle, tak i méně obvyklé designy konferenčních židlí nebo konferenční křesla pohodlná stejně jako některá kancelářská křesla.